Stovky slovenských a zahraničných vín

   

O víne

sa v dejinách napísalo veľa múdrostí. Klasici tvrdia, že víno je nápoj bohov, či vo víne je pravda. Starí Egypťania boli presvedčení, že víno je darom boha Ozirisa, ktorý sa zrodil zo svojho popola rovnako, ako sa každý rok zrodí hrozno z viničného kra.

  V Seredi sa zrodilo miesto pre všetkých milovníkov vína - VinoDom - elegantná vináreň a vinotéka, ktorá otvorila svoje dvere 20. júna 2019 na Mlynárskej ulici.

  Nech to už bolo v histórii akokoľvek, víno je súčasťou našej kultúry a zohráva dôležitú úlohu nielen pri slávnostných a spoločenských udalostiach, ale aj v každodennom živote. Aká by to bola romantická večera s našimi polovičkami, ak by sme si pri nej nevychutnali pohár kvalitného vína?

  "Vďaka svojej vášni k vínu a práci prešiel viac ako 500 vinárstiev."

  Za VinoDomom stojí Marcel Kováč, ktorý svoje detstvo strávil v Sobraneckej vinohradníckej oblasti. Ako dieťa vyrástol vo vinárskom prostredí, pri pestovaní hrozna a výrobe vína pomáhal najprv dedovi a neskôr otcovi. Najviac času strávil v záhrade a vo vinici za domom. Hrozno a víno ho však nesprevádzalo len v detstve.
  Marcel aj v súčasnosti pracuje ako obchodný poradca pre vinársko-technologickú spoločnosť. Vinárom radí, ako správne technologicky zariadiť vinárstvo a pomáha im pri výrobe vína. Vďaka svojej práci dokonale pozná slovenské vinárske regióny, mnoho viníc a prednosti jednotlivých značiek. Ako profesionál, degustátor a nadšenec vína prešiel takmer päťsto slovenských vinárstiev. Je to však iba zlomok vecí, ktoré ho viedli k tomu, aby si spolu s manželkou založili vlastnú vináreň. Hlavnou motiváciou je jeho láska k vínu a komunita ľudí, ktorí za ním stoja. Všetky svoje vedomosti teraz zúročuje vo vlastnom podnikaní.

 VinoDom ponúka stovky druhov vín zo Slovenska a zahraničia, ktoré v bežnom obchode nekúpite.

  Poslaním VinoDomu je priblížiť kvalitné slovenské vína seredskej verejnosti a regiónu. Tieto značky v obchodných reťazcoch nenájdete. VinoDom ponúka stovky druhov slovenských a zahraničných vín rôznej cenovej kategórie. Všetky však spĺňajú jednu vlastnosť – sú to poctivé a originálne vína. Samozrejme, nájdete tu rôzne zahraničné vína z Argentíny, Čile, Španielska, Nového Zélandu, Portugalska, Rakúska, Nemecka, Francúzska a z ďalších krajín.

  „Ako patriot si myslím, že by sme mali podporovať slovenské víno, ktoré má vysokú kvalitu, aj malé aj väčšie vinárstva. Naše vína sa uplatňujú na najprestížnejších svetových súťažiach. Máme mnohé originálne vína, svet našu kvalitu oceňuje, ale povedomie musíme pozdvihnúť sami vo vlastnej krajine.“

 Marcel Kováč, majiteľ

  Vína si vychutnáte v elegantnom interiéri VinoDomu so všetkým, čo k tomu patrí.

 


  VinoDom je viac ako len klasická predajňa,

je to priestor, kde si víno vychutnáte a dozviete sa niečo nové. Miesto, ktoré vytvára jedinečnú komunitu ľudí so spoločnou vášňou k vínu.

V elegantne zariadenom interiéri si môžete posedieť, oddýchnuť a porozprávať sa so svojimi priateľmi alebo partnermi. Nápojový lístok bude ponúkať najmä rôznorodé chutné vína, ale tešiť sa môžete aj na kvalitnú kávu a čaje značky Julius Meinl alebo Sonnentor.

  Pripravené sú aj gastronomické pochúťky ako teriny a paštéty, ktoré nemôžu pri pití vína chýbať. Víno a chuť mäsa rozplývajúceho sa na jazyku je predsa pochúťka ako pre kráľov.

 


  Skvelou správou je, že VinoDom má nádvorie s altánkom. Čo viac si priať pre spoločné posedenie s priateľmi pri víne vo večerných letných hodinách priamo pod nebom?  

VinoDom sa od štandardných predajní s vínom odlišuje v mnohých ďalších aspektoch. Jeden z nich bude aj vytváranie prostredia, v ktorom sa zákazníci dozvedia, čo ich o víne zaujíma.
  

Riadené degustácie,

ktoré VinoDom organizuje, vás naučia, ako správne hodnotiť víno. Kvalitné víno nie je iba pre profesionálnych degustátorov, aj obyčajný smrteľník sa dokáže naučiť rozoznať základné vlastnosti vína, jeho silné a slabé stránky. Správna degustácia a vinárska etiketa môže byť užitočná v rôznych situáciách. Či už ide o klasické večere s partnermi, stretnutia s priateľmi alebo slávnostné zhromaždenia, na ktorých môžete so svojimi vedomosťami zahviezdiť.

  Kolektív VinoDomu sa teší na Vašu návštevu pri ochutnávke kvalitných vín!